Tokio_HoTeL_4eweR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tokio_HoTeL_4eweR

Tokio_HoTeL

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

CEP TELEFONU ARILARI ÖLDÜRÜYOR!

4 posters
YazarMesaj
Mrs.Pattinson
YeN! üY£
YeN! üY£

CEP TELEFONU ARILARI ÖLDÜRÜYOR! Empty
MesajKonu: CEP TELEFONU ARILARI ÖLDÜRÜYOR!   CEP TELEFONU ARILARI ÖLDÜRÜYOR! EmptyC.tesi Nis. 18, 2009 11:08 pm

Hatay'daki Arı Ölümleri Arıcıları Korkuturken Mustafa Kemal Üniversitesi Ziraat Fakültesi'nin Yürüttüğü Bir Araştırmada Arı Ölümlerine Cep Telefonun Yaydığı Frekansların da Zarar Verdiği Bildirildi.
Hatay'daki arı ölümleri arıcıları korkuturken Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Ziraat Fakültesi'nin yürüttüğü bir araştırmada arı ölümlerine cep telefonun yaydığı frekansların da zarar verdiği bildirildi.
Hatay'da 45 bin kolonide 850 ton bal üretimi yapıldığını hatırlatan Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nuray Şahinler, Türkiye'nin yüzde 50 koloni kaybının büyük bir oranını Hatay'ın oluşturduğunu söyledi.
<table id=table1 style="BORDER-COLLAPSE: collapse" borderColor=#e6e6e6 height=250 cellSpacing=0 cellPadding=0 width=250 border=0><tr><td>

window.google_render_ad();
</TD></TR></TABLE>

Türkiye'deki arı ölümleri açısında yöresel ölümlerde Hatay'ın başta yer aldığına dikkat çeken Şahinler, "Biz yaptığımız araştırmalarda arılarda birçok hastalığın sonucu ölümler oluştuğu kanaatindeyiz hatta cep telefonlarının yaydığı frekansların bile zararlarını araştırıyoruz." dedi.
Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi, Trakya Üniversitesi ile Hatay Arıcılar Birliği arı ölümleri ile araştırmalarını büyük bir hızla sürdürürken MKÜ Rektörü Prof. Dr. Şerafettin Canda arıcılığın bölgenin hem ekolojisi hem de ekonomisi açısından son derece önemli olduğunun belirtti.
Trakya Üniversitesi Emekli Öğretim görevlisi Prof. Dr. Muhsin Doğanolu ise Hatay'daki arıcı ve arı sorunlarının genelde ülkenin genel sorunu olduğunu belirterek, arı ve kovan bakımları ile ürün alımlarının da çok önemli olduğunu hatırlattı.
Bölgedeki arıcıların sorunlarının büyük olduğunu belirten Hatay Arıcılar Birliği Başkanı Mehmet Ekici'ye göre, Hatay'daki arı ölümlerinin yerel bazda değil de Türkiye bazında ele alınması gerekiyor. (CİHAN)

Kaynak: http://www.haberler.com/cep-telefonu-arilari-olduruyor-haberi/?utm_source=Ana_Sayfa_Manset_Yan
http://robertpattinsonfantr.twilight-vampire.com
_mø0n_béhind_thé_cløuds_
ADMINISTRATOR!
ADMINISTRATOR!
_mø0n_béhind_thé_cløuds_

MesajKonu: Geri: CEP TELEFONU ARILARI ÖLDÜRÜYOR!   CEP TELEFONU ARILARI ÖLDÜRÜYOR! EmptySalı Nis. 21, 2009 1:04 am

evet duymuştum sağol tatlım x))
https://sweettokiohotelfans.yetkin-forum.com
Mrs.Pattinson
YeN! üY£
YeN! üY£

MesajKonu: Geri: CEP TELEFONU ARILARI ÖLDÜRÜYOR!   CEP TELEFONU ARILARI ÖLDÜRÜYOR! EmptyÇarş. Nis. 22, 2009 12:15 am

Önemli değil canım.
http://robertpattinsonfantr.twilight-vampire.com
Yoishe
MODERATOR!
MODERATOR!
Yoishe

MesajKonu: Geri: CEP TELEFONU ARILARI ÖLDÜRÜYOR!   CEP TELEFONU ARILARI ÖLDÜRÜYOR! EmptyPerş. Nis. 23, 2009 11:35 pm

ahh arıların azaldığını biliyodum,
ama cep telefonu yüzünden olduğunu bilmiyodum !
ah bu çok kötüü :(
gizemduygu
VIP Özel Üye!
VIP Özel Üye!
gizemduygu

MesajKonu: Geri: CEP TELEFONU ARILARI ÖLDÜRÜYOR!   CEP TELEFONU ARILARI ÖLDÜRÜYOR! EmptyCuma Nis. 24, 2009 5:38 am

hım.. evet bende biliyordum arıların yavaş yavaş yok olduğunu ama cep telefonu yüzünden olduğunu bilmiyordum p.i.saoL

CEP TELEFONU ARILARI ÖLDÜRÜYOR!
1 sayfadaki 1 sayfası